Hakkımızda

SADIK GRUBU; otomotiv, akaryakıt, sigorta, tarım sektörlerinde hizmet vermektedir.

Grubun özü 1947 yılında Hacı İrfan Mersin tarafından şahıs işletmesi olarak ticari faaliyete başlamıştır. 1972 yılından itibaren şirketler kurulup, bugünkü adı ile SADIK GRUBU oluşmuştur.

Grubumuz 5 ayrı şirketten oluşmaktadır.

Grubumuz bünyesinde Türkiye’nin lider markaları yer almaktadır. Otomotiv alanında RENAULT, DACIA, BMC, FORD, SADIK2 (2. el) bayilikleri bulunmakta ve OTO FİLO KİRALAMA yapılmaktadır. Sigorta acenteliği olarak AXA, AKSİGORTA ve ALLİANZ, akaryakıt istasyonu olarak SHELL, TOTAL, OPET, AYGAZ, PETROL OFİSİ, BP olmak üzere beş istasyon ve ayrıca TOPTAN OLARAK SHELL, TOTAL, PETROL OFİSİ, BP akaryakıt dağıtımı yapmaktayız.

Madeni yağ olarak da Petrol Ofisi bayiliğimiz vardır. Dünyada son dönemde büyük önem kazanan tarım sektöründe ülkemizin de bu alanda belli bir noktaya gelmesine katkı sağlayabilmek adına, yeni yatırımımızı tarım alanında gerçekleştirdik. Üretimine başladığımız organik sebze ve meyve ile de tarım alanında çalışmalarımızı sürdürmekteyiz.
Grubumuz hızla büyümektedir. Denizli ili dışında İzmir, Uşak, İstanbul, Manisa ve Aydın illerinde de hizmet vermektedir.24 bin m2 kapalı alan, 32 bin m2 açık alan ve 260 sabit çalışanımız olmakla birikte tarım departmanımızdaki mevsimsel çalışanlarımız ile birlikte ortalama 500 çalışanımız ile her geçen gün istikrarlı olarak büyümeye devam ediyoruz. Bugüne kadar yaptığımız her işte farklılıklar yaratarak çalıştık. Daha iyi ve kaliteli hizmeti benimsedik. Uzun vadeli düşündük. Müşteri ilişkilerimizi herkesin kazanacağı şekilde sürdürüyoruz. Sözüne, ticaretine güvenilen ve ahlaki değerlerine bağlı bir firmayız. Her dönem olduğu gibi, önümüzdeki dönemlerde de faaliyetlerimizi, topluma ve çevreye olan sorumluluklarımızı gözeterek sürdüreceğiz. Çalışanlarımızın ve müşterilerimizin memnuniyeti üzerine kurulu bir sistemimiz var.


SADIK GRUBU BAŞARILARI

2007 yılında Finansbank, Ekonomist ve Capital Dergisi iş birliği ile yapılan ‘Anadolu Markaları’ yarışmasında ticaret kategorisinde 2. sırada yer aldı.

Tempo Dergisi’nin ülke genelinde yapmış olduğu araştırma sonucunda başarılı ilk 100 iş adamı arasında yer alan Sadık Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Oktay Mersin ismi yer aldı.

Renault Denizli bayisi Sadıkoğulları Otomotiv, hizmet kalitesini dünya çapında belgelendiren ‘2010 Renault Global Quality Awards’ ödülünü aldı.

Akaryakıtta Shell, Opet ve Total’de toptan akaryakıt dağıtımında Sadık Grubu ilk 3’e girdi.

Sadıklar Peugeot, bayiler yarışmasında 2010 yılında 6’ncı, 2011 yılında 3’üncü sırada yer aldı.

Sadıkoğlu Ford, Ford Avrupa’nın düzenlediği Başkanlık Ödülü (Chirman’s Award) yarışmasında 2011 yılının lideri oldu.

2012, ‘Anadolu Markaları 2012’ birincilik ödülüne sahip oldu.

Ekonomist Dergisi tarafından hazırlanan ‘Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı-2012’ araştırmasında Oktay Mersin ismi yer aldı.

Capital Dergisi tarafından 2012 yıl sonu rakamlarına göre yapılan ‘500 Dev Şirket’ araştırmasında Sadık Grubu bünyesinde yer alan beş şirketten biri olan Sadık Petrol, Türkiye’nin en büyük 500 özel şirketi sıralamasında 474’üncü, Türkiye’nin en hızlı büyüyen 25 şirketi sıralamasında 14’üncü, Otomotiv sektörü sıralamasında 37’nci sırada yer aldı.

Dünyanın en prestijli iş dünyası dergisi olan Fortune Türkiye’nin Aralık ayı sayısında ‘2013 Yılının En Başarılı 50 İş İnsanı’ sıralamasında Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sayın Oktay Mersin’in ismi de yer aldı.

Ekonomist Dergisi tarafından 2014 yılında açıklanan ‘Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı’ listesinde de Oktay Mersin ismi yer aldı.

Dünyanın en prestijli iş dünyası dergisi olan Fortune Türkiye’nin 2014 Temmuz ayı sayısında Türkiye’nin En Büyük 500 Şirketi sıralamasında Sadık Grubu, bünyesinde yer alan şirketlerden Sadık Petrol ile 415. sırada yer aldı.

Sadık Grubu 2014 - Ağustos ayında da aylık iş ve ekonomi dergisi olan Capital’in hazırlamış olduğu ‘500 Büyük Özel Şirket’ listesinde yer aldı.

Ekonomist Dergisi’nin şirketlerin ciro büyüklüğüne göre her yıl yapmış olduğu araştırmada 2004 yılından itibaren sıralamalarda yerini alan Sadık Grubu en son yapılan ‘Anadolu 500’ 2013 yılı araştırmasında tüm sektörlerde 73’üncü, otomotiv sektöründe 5’inci, Denizli’de tüm sektörlerde 7’nci, Denizli otomotiv ve akaryakıt sektöründe 1’inci sırada yer aldı.

Dünyanın en prestijli iş dünyası dergisi olan Fortune Türkiye’nin 2014 Temmuz ayı sayısında Türkiye’nin En Büyük 500 Şirketi sıralamasında Sadık Grubu, bünyesinde yer alan şirketlerden Sadık Petrol ile 415. sırada yer aldı.

Sadık Grubu, 2014 Ağustos ayında da aylık iş ve ekonomi dergisi olan Capital’in hazırlamış olduğu “500 Büyük Özel Şirket” listesinde yer aldı.

“Anadolu 500” 2014 yılı listesinde de SADIK GRUBU, tüm sektörlerde sıralamasını 71. sıraya taşırken, Türkiye otomotiv sektöründe 5., Denizli’de tüm sektörlerde 7., Denizli otomotiv ve akaryakıt sektöründe 1. sırada yer aldı.

Fortune Türkiye’nin 2015 yılında açıklanan Türkiye’nin En Büyük 500 Şirketi listesinde Sadık Petrol, 378. sıraya yükseldi. Sektörler bazında yapılan sıralamada Türkiye’de 18., iller bazında tüm sektörlerde Denizli’de 7. Sırada yer aldı.

Oktay MERSİN ismi Ekonomist Dergisi tarafından hazırlanan “Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı” listesinde yer aldı.

Fortune Türkiye’nin 2016 yılında açıklanan Türkiye’nin En Büyük 500 Şirketi listesinde Sadık Grubu, Sadık Otomotiv Akaryakıt şirketi ile 352. sırada yer aldı. Türkiye’nin En Büyük Şirketleri sıralamasında her geçen yıl üst basamaklara ilerleyen Sadık Grubu, sektörlere göre yapılan sıralamada Petrol ve Türevleri Üretimi ve Dağıtımı’nda 16., illere göre yapılan sıralamada da 5. Sırada yer aldı.

 

Capital tarafından 2015 yılı verilerine göre hazırlanan “500 Büyük Özel Şirket” listesinde de yer aldı.

 

Ekonomist Dergisi tarafından hazırlanan 2016 “Anadolu’nun 500 Dev Şirketi” araştırmasında Türkiye’de tüm sektörlerde 60., Türkiye’de otomotiv sektöründe 7., Denizli’de tüm sektörlerde 5., Denizli otomotiv ve akaryakıt sektörlerinde 1. sırada yer aldı.

 

Capital ve Ekonomist dergileri tarafından düzenlenen Anadolu Markaları yarışmasında da Büyük İşletmeler “Ticaret” kategorisinde Jüri Özel Ödülü’nü aldı.

Sadık Grubu, yaptığı yatırımlar, sağladığı istihdam ile öncelikle Denizli olmak üzere ülke ekonomisine ve sosyal sorumluluk projelerinde önemli katkıları olan bir şirkettir. Bugüne kadar yapmış oldukları sosyal sorumluluk projeleri ile dünya çapında almış oldukları bir ödül bulunmaktadır. Tüm dünyadaki Ford bayileri arasında düzenlenen sosyal sorumluluk projelerinin yarıştığı Salute to Dealers programında Sadık Grubu, büyük ödülün sahibi oldu.

2016 yılında Ford camiasının en prestijli ödülü olarak kabul edilen Başkanlık Ödülü'nün (Chairman Awards) sahibi oldu.

2012 © Copyright SADIK GRUBU Tüm hakları Saklıdır.
Desing: Haşem Web Tasarım