SADIK TARIM TÜRKİYE' YE AÇILIYOR.

SADIK TARIM TÜRKİYE' YE AÇILIYOR.

Denizli’nin köklü firmalarından Sadık Grubu’nun tarım sektöründeki markası Sadık Tarım, İyi Tarım Uygulamaları kapsamında yetiştirdiği ürünleri ile Türkiye’ye açılıyor.
Otomotiv, akaryakıt, madeni yağlar, sigorta ve tarım sektörlerinde hizmet veren 74 yıllık Sadık Grubu, tarım alanında yapmış olduğu çalışmalarına da ivme kazandırdı. Sadık Tarım marka tescilinin tamamlanması ile birlikte ürettiği ürünlerini, sağlıklı beslenmeye önem veren tüm tüketicilere ulaştırabilmek için Türkiye’ye açıldı.

2009 yılında tarım alanında yatırımlara başladıklarını söyleyen Sadık Tarım Yöneticisi Ümran Mersin, “Dünyada son dönemde büyük önem kazanan tarım sektöründe Türkiye’nin de bu alanda belli bir noktaya gelmesine katkı sağlayabilmek amacıyla 12 yıldır tarım alanında yatırımlarımıza devam ediyoruz. Tarım ürünleri yetiştirmek emek ve sabır işidir. İşe başladığımızda yaptığımız ilk iş, arazilerimizin toprak analizlerini yaptırarak yetiştireceğimiz ürünleri belirlemek oldu. Toprağa yapacağınız her işlemde mutlaka bilinçli ve planlı, verdiğiniz emeğin karşılığını alabilmek için de sabırlı olmanız gerekir. İnsan sağlığı için doğal beslenme çok önemli. Özellikle bir yıldır tüm dünyada etkisini sürdüren Covid-19 salgını ile tarımın önemi bir kez daha vurgulandı. Arazilerimizde İyi Tarım Uygulamaları kapsamında meyve ve sebze üretimi yapıyoruz. İstediğimiz büyümeyi gerçekleştirdiğimiz noktada da marka çalışmalarımızı tamamladık. Şu anda Sadık Tarım markamız ile ürün satışlarımıza başladık. İstanbul Kurtuluş’da bulunan Sadıkoğlu Petrol Total, Denizli Sadık Petrol Opet, Shell, Total istasyonlarımızın marketlerinde zeytinyağı ve bal satışlarımız devam ediyor. Denizli’deki bazı marketlerde satışımız başlarken, planlamalarımızda ulusal marketler aracılığı ile de tüketicilerimize ulaşmak yer alıyor” dedi.

“Kendi yemediğimizi başkasına yedirmeyiz” düşüncesi ile başladıkları tarım faaliyetlerinde farklı projeleri de hayata geçirmeyi planladıklarını belirten Mersin, “ Sadık Grubu olarak sizlerin duyduğu güveni gıda ve tarım alanında da sürdürmekteyiz. Sadık Tarım arazimizde kadın emeği ile işlenen, İyi Tarım Uygulamaları kapsamında yetiştirdiğimiz memecik zeytin cinsinden çıkarttığımız erken hasat zeytinyağlarımızı üretiyoruz. Aynı zamanda arazimizde nar üretimimiz de var. Almanya, İngiltere gibi ülkelere de nar ihracat yapıyoruz. Nar suyu ve nar ekşisi üretiyoruz. Ayrıca hormonsuz olarak ürettiğimiz üzümlerimiz de bulunmaktadır. Yine arazilerimizdeki arı kovanlarımızda, meyve ağaçları ve endemik bitki örtüsünden çiçek balı üretiyoruz. Özellikle gıda ile ilgili bir üretim yapıyorsanız, işin başında, her aşamayı kendinizin de çok iyi takip ediyor olması gerekiyor. Bizim için sağlıklı gıda üretimi çok önemli, çünkü ürettiğimizi önce kendimiz, yakın çevremiz tüketiyor. Katkısız içeriği ile tüketicilerin büyük beğenisini alan zeytinyağı ve ballarımızın tüm Türkiye’ye satışına da başladık. Bizlere Sadık Tarım sosyal medya hesaplarımızdan, web sayfamızdan ulaşabilir, ürünlerimizden temin edebilirsiniz. Yeni dönem için planlamalarımızda ürünlerimizin çeşitliliğini arttırmak, kurutma tesisi oluşturma projelerimiz yer alıyor” dedi.

Mersin, “Arazilerimizdeki memecik cinsi zeytinlerimizden ürettiğimiz zeytinyağlarımız, sıkım öncesi ve sıkım sonrası hiçbir kimyasal işlem görmemiş saf ve katkısızdır. Memecik zeytini, kimyasal ve duyusal özellikler açısından en kaliteli ve değerli zeytindir. Polifenol açısından üstün özellikte olan memecik zeytinyağı, antioksidan özelliğinden dolayı insan sağlığına çok faydalıdır. Polifenol, kanser risklerini azaltır, tümör oluşumunu ve gelişimini önler. Zeytinyağımız, rengi berrak ve yeşilden sarıya değişebilen özelliktedir. Kendine özgü tat ve kokudadır. Omega 3, A, D, E ve K vitaminleri ile tam bir vitamin deposudur” dedi.

>> Geri