Hakkımızda

Grubun temeli, 1947 yılında Hacı İrfan Mersin tarafından Denizli’nin Sarayköy ilçesinde küçük bir ticarethanede atılmıştır. İkinci kuşak, aile yadigârı olan şirketi geliştirmek, büyütmek, hizmet sektöründe gerçek ve kalıcı bir başarıyı yakalamak için işletme merkezini Sarayköy’den Denizli’ye taşımaya karar vermiştir. Şu anda Sadık Grubu; otomotiv, akaryakıt, madeni yağ, sigorta ve tarım sektörlerinde hizmet vermektedir.

Otomotiv sektöründe Renault ve Dacia yetkili bayilikleri bulunmakta olup, ayrıca ikinci el ve filo kiralama hizmetleri sunulmaktadır. TÜV SÜD D-Expert güvencesiyle tarafsız, profesyonel ikinci el araç ekspertiz hizmeti vermektedir. Sigorta sektöründeki güvenilirliğini ise Axa Sigorta, Aksigorta, Allianz Sigorta, Anadolu Sigorta ve Mapfre ile pekiştirmektedir. Akaryakıt sektöründe Total, Shell, Opet, Aygaz, Petrol Ofisi olmak üzere 5 istasyonu bulunmaktadır.

Ayrıca yine akaryakıt sektöründe Shell, Total, Petrol Ofisi ve Opet markalarının Türkiye ticari yakıtlar dağıtımları gerçekleştirilmekte olup, toptan madeni yağda da Petrol Ofisi distribütörlüğünü yapmaktadır.

Petrol Ofisi ile birlikte gerçekleştirdiği Taşıt Tanıma Merkezi (TTM) hizmetiyle de filo sahibi işletmelerin akaryakıt ihtiyaçlarında süratli, rahat ve güvenilir çözümler sunmaktadır.

Yol ve inşaat çalışmalarında, Petrol Ofisi kalitesiyle bitüm hizmeti verilmektedir.

Tarım sektöründe, profesyonel anlamda Sadık Tarım markası ile faaliyet göstermektedir. 200 dönümlük arazide iyi tarım yönetmeliğine uygun yetiştirilen nar, zeytin ağaçları ve hormonsuz doğal ürünler bulunmaktadır. Zeytinlerden elle toplanarak yapılan erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı ve arazide bulunan arı kovanlarında, meyve ağaçları ve endemik bitki örtüsünden çiçek balı üretilmektedir.

Sadık Grubu, Denizli, Uşak, Mersin, İzmir, Ankara ve İstanbul’da faaliyet göstermektedir.

300 çalışanı ile Grup, her geçen gün istikrarlı olarak büyümeye devam etmektedir.