Sadık Tarım

NATUREL SIZMA ZEYTİNYAĞI

İnsana, doğaya, toprağa, doğala saygımız ve sadakat duygumuzla çıktığımız bu yolculukta sizlerin ve gelecek nesillerin sağlığını düşünerek yaptığımız üretimlerle adımız gibi sizlere SADIK kalmayı çok önemsiyoruz.

Ege bölgesinde iyi tarım uygulamaları kapsamında yetişen memecik cinsi zeytinlerin özenle toplanıp erken hasat edilerek, bekletilmeden soğuk sıkım tekniği ile elde edilen zeytinyağımız, 0,8 asitin çok altındadır.

Memecik cinsinden elde edilen zeytinyağı, polifenol değeri açısından yüksektir ve bu yüzden antioksidan özelliğinden dolayı insan sağlığına çok faydalıdır. Polifenol, kanser ve tümör oluşumunu, gelişimini önler. Kalp hastalığı riskini azaltabilen özelliğe sahiptir. İnsan vücudunun doğal yaşlanma sürecini geciktirir. Enflamasyonu azaltır, cilt sağlığında olumlu etkileri vardır.

Omega 3, A, D, E ve K vitaminleri açısından zengindir. Kendine özgü tat ve kokuda olan zeytinyağımız, rengi berrak ve yeşilden sarıya değişebilen özelliktedir.

Tüm yemeklerde kullanabilirsiniz. Enfes aromasını tamamen deneyimleyebilmeniz için özellikle kahvaltılarda, salatalarda ve soslarda kullanmanızı tavsiye ederiz.

SÜZME ÇİÇEK BALI

Bal, eşsiz bir gıda, kutsal bir şifa kaynağıdır.

Kovanlarımız, arıların bal yapımına elverişli, mevsim ve bitki örtüsünün uygun olduğu bölgelere, uzman ekibimiz tarafından, dönemsel olarak taşınmaktadır. Bu yüzden arıların çevreden topladıkları bitki nektarlarının türüne bağlı olarak tadı, aroması ve rengi değişmektedir.

Kendine özgü koku ve tada sahip doğal çiçek balı kristalize olabilir.

Prolin, balın en önemli aminoasitlerinden biridir. Ballarımız kabul gören prolin değerinin çok üzerindedir; bu da kalitesini arttırmaktadır.